O nás

Společnost GENERA se primárně zabývá výrobou ozubených kol a soukolí.

Ozubená kola vyrobená u nás znají zákazníci téměř v celé republice a dokonce i v zahraničí.

Vyrábíme ozubená kola :

  • Čelní (přímé / šikmé ozubení)
  • Řetězová
  • Kuželová (s přímými zuby)
  • Šneková

Kola vyrábíme hlavně dle zákazníkem dodané výkresové dokumentace - výkresu.

Ve speciálních případech je možné kola navrhnout, či zkreslit dle vzorku.

Jsme schopní vyrobit i kompletní převodovku včetně montáže. Vzhledem k náročnosti nemůžeme nabídnout kusovou výrobu, pouze výrobu série 10 kusů a více.

Jsme držiteli certifikátů ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015.

Cílem naší společnosti je vyrábět precizní výrobky, neustále zlepšovat kvalitu výroby a postavit se před větší výrobce jako menší rodinná firma a to jak kvalitou, vybavením, tak i zajímavými cenami.

Historie společnosti

Vznik firmy lze uvádět již na začátku roku 1992, kdy probíhá jednání na fondu Národního majetku v Praze a je mezi prvními privatizovanými firmami v Broumově. Provoz firmy ve svých začátcích navazuje na středisko generálních oprav textilního závodu VEBA Broumov. Je zachována z největší části strojírenská výroba a výroba náhradních dílů pro různé firmy v celém státě. Dále pokračuje výroba, přesněji nosný program firmy, to je výroba a montáž ocelových konstrukcí pro žakárské stroje ve tkalcovnách v celé republice.

Konstrukce se vyvážejí a montují na Slovensku, Polsku, Spolkové republice Německo. Lze uvést, že firma je monopolním výrobcem nosných konstrukcí pro žakáry. Vývoz pro textilní a zkušební stroje se v posledních pěti letech podstatně rozšířil díky vysoké kvalitě vyvážených dílů a nabytým zkušenostem s jejich výrobou.

Firma se přemístila do vlastního objektu (Přadlácká 328) v areálu VEBA textilní závody a.s. Broumov. Po celkové modernizaci objektu se zaměstnancům zlepšily pracovní a hygienické podmínky.

Vzhledem k úpadku textilního průmyslu se v roce 2008 firma pomalu začala přeorientovávat na CNC obrábění přesných rotačních dílců a upřednostňovat výrobu ozubených kol.

V roce 2016 převzal do svých rukou společnost vnuk zakladatele společnosti Jaroslav Král – nynější jednatel společnosti. Od té doby je kladen důraz na rozvoj ozubárny, společnosti a dalších spřízněných technologií.